אני מעוניין לתרום  |  כך התחלנו את המדרש התימני  |  הגאון הרב ששון גריידי זצ"ל  |  אדיר ושדי וישב בתימנית  |  חומר מארכיון המדינה  |  donationforyemanit  |  ראש השנה וכיפור  |  ת"ת מבשר טוב  |  ילדי תימן  |  מדור פרשת השבוע  |  פרשת השבוע  |  ס ר ט י - ו י ד א ו  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  


יפוצו מעינותך חוצה
FacebookTwitter

      נר חנוכה מצווה חביבה
דף הבית >> חגים ומועדים >> חנוכה >> נר חנוכה מצווה חביבה
מצווה חביבה
"מצות נר חנוכה מצוה חביבה היא עד מאוד. וצריך אדם להזהר בה
כדי להודיע הנס ולהוסיף בשבח האל והודיה לו על הניסים שעשה
לנו. אפילו אין לו מה יאכל אלא מן הצדקה, שואל או מוכר כסותו
ולוקח שמן ונרות ומדליק".

הרמב"ם סוף הלכות חנוכה פרק ד' הלכה י"ב.
 
מה החביבות המיוחדת במצוות נר חנוכה.
כולנו אוהבים מצוות ושמחים במצוות. אתרוג נאה סוכה נאה ורחבה מצה טעימה עם מעדני יום טוב. אבל העשיר זוכה והעני רואה וקצת מקנא. במצוות מחצית השקל כולם שווים. העשיר לא ירבה והדל לא ימעיט.
בחנוכה מהדרים במצווה. העשיר יקנה מנורת כסף יפה, יקח שמן זית זך משובח, עם פתילות טובות. בהגיע זמן המצווה יצא עם המנורה וכל הפמליה בשמחה לקיים את המצווה במלא הדרה. יניח את המנורה בפתח הבית או החצר יברך בהתרגשות וידליק ישיר מעט ויכנס לביתו.
והנה מבעד לחלונו הוא רואה מגיעים העניים שאין ידם משגת לנר חנוכה, רואים את המנורה הנפלאה שהעשיר הדליק לכבודם ומברכים, שעשה נסים ושהחיינו ואף ירקדו ליד מנורת החנוכה שהדליקו בשבילם. העשיר שמח בשמחת העניים, ההשקעה הייתה שווה.
מצוות נר חנוכה לפרסם את הנס לאחרים, וההידורים וההשקעה לכבוד האחרים, גם כאשר יכבו הנרות יראה העני את העשיר יוצא לקחת את המנורה לנקות אותה ולהכין אותה לנר של מחר. שרות מלא לעוברים על פתח ביתו. איזו מצווה עשה? פרסום הנס. המצווה לפרסם לאחרים ועל זאת החביבות הגדולה.
מספרים שאחד מעשירי אמריקה עמד לפני נשואי בתו. במקומם, מנהג העשירים לפאר את החתונה בהוצאות מרובות כיד ה' שחנן אותם. והנה הכלה הצעירה, בת יקרה בעלת מעלה פנתה לאביה בשאלה. כמה סכום ההוצאות החתונה?
לאחר הפצרות נקב האב בסכום גדול, כמו שמקובל אצל העשירים.
פנתה הבת לאביה, יש לי חברה יקרה וצדיקה גם היא לפני חתונה, אך היא ממשפחה עניה וכן החתן. אני מבקשת שהחתונה שלנו תהיה צנועה בלי פאר והדר, את מותר הכסף ניתן לחברתי להוצאות החתונה.
האב המופתע נאלם. הוא שמח על בתו הצדיקה, אך חשש מה יגידו חבריו כי זה לא לפי כבודו. חיפש פתח מילוט, שאל מה עם הצד של החתן. הבת אמרה כבר דיברנו איתם והם מוכנים.
שתי החתונות מפוארות אך צנועות התקיימו באותו יום באולמות קרובים. באמצע החתונה האב עזב את חתונת בתו ונסע לחתונה השניה לשמח את הכלה. רקד ושמח ושימח.
לאחר זמן סיפר העשיר, שהוא שמח בשמחת הכלה הענייה יותר מאשר בשמחת בתו.
מצות נר חנוכה מצוה חביבה היא עד מאוד


 
 

זכות לימוד התורה בנוסח תימן ושימור המסורת והחייאת מורשת תימן
תעמוד לתורמים היקרים נאמני עדת תימן לברכה והצלחה ישועה ורפואה ומילוי כל משאלה.

תרום בשמחה ללימוד ילדי תימן

להפקיד או העברה בנקאית לחשבון הת"ת: מבשר טוב, בנק מרכנתיל, סניף גאולה 635 ירושלים. מספר חשבון 55631


לפרטים נוספים להתקשר לטלפון  050-4148077  תזכו למצוות עם שפע ברכה והצלחה.

אם יש בקשה מיוחדת לתפילת הילדים שלחו הודעה. אפשר גם בווטסאפ 054-2254768

מתימן יבוא הישיבה המרכזית לבני עדת תימן. ירושלים רחוב תרמ"ב 6. טלפון: 02-5812531    דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com פקס: 077-4448207 חשבון בנק הדאר: 4874867
מבשר טוב - ת"ת לבני עדת תימן רחוב יחזקאל 46 ירושלים. גני ילדים רחוב ארץ חפץ 112 כניסה ב ירושלים.  
 
 
דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים