אני מעוניין לתרום  |  כך התחלנו את המדרש התימני  |  הגאון הרב ששון גריידי זצ"ל  |  אדיר ושדי וישב בתימנית  |  חומר מארכיון המדינה  |  donationforyemanit  |  ראש השנה וכיפור  |  ת"ת מבשר טוב  |  ילדי תימן  |  מדור פרשת השבוע  |  פרשת השבוע  |  ס ר ט י - ו י ד א ו  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  


יפוצו מעינותך חוצה
FacebookTwitter

      נסי צור איתן
דף הבית >> 10דף הבית ראשי >> מחיצה לעמוד חדש >> נסי צור איתן

עדות מרטיטה: "ראיתי את יד ה'' מסיטה את הטיל"

"שלוש פעמים כיפת הברזל החטיאה, וראינו את האסון מול העיניים. אבל אז ראיתי את יד ה''..." סיפור מצמרר של אחד ממפקדי כיפת ברזל, שהכה גלים ברחבי הרשת

הסיפור הבא נכתב על ידי אוהד שקד בעלון "שולחן השבת", ביום שישי שעבר, ומאז הוא מכה גלים ברחבי הרשת..

"את הסיפור סיפר לי תלמיד שלי לשעבר, שהוא אחד ממפקדי סוללת כיפת ברזל בארץ", כותב שקד.

"ביום ראשון התקשר אלי א'', אחד ממפקדי סוללת כיפת ברזל. הוא היה תלמיד שלי לפני 6 שנים לערך. שמחתי שהתקשר. ''איפה לומדים תורה ברמת-גן?'' שאל. תהיתי, מה קרה? שהרי היה רחוק לגמרי מקיום תורה ומצוות.

''אני עומד להשתחרר עוד כמה חודשים ורוצה להתחיל ללמוד בישיבה. ראיתי את הקדוש-ברוך-הוא בעיניים שלי!'' אמר, לא פחות ולא יותר. שאלתי ''מה קרה''? והוא סיפר.

"טיל יצא מעזה. לפי החישובים המדויקים של כיפת ברזל מיוחדת, אנחנו יודעים איפה הטיל עומד ליפול ברמה של רדיוס של 200 מ''. הטיל שעליו אני מדבר, עמד לנחות במגדלי עזריאלי, בקריה, או על פסי הרכבת. איך שלא נסתכל על זה - מאות יכולים לשלם בחייהם. אנחנו שולחים כיפה ראשונה, היא מחטיאה. כיפה שנייה, מחטיאה, כיפה שלישית – מחטיאה. זה נדיר מאוד. עד היום רק היו שני מקרים כאלו. הייתי בשוק. יש לנו 4 שניות עד שאין דרך חזרה, והטיל נופל. הודענו כבר לשירותי החירום – מד"א משטרה ומכבי-אש להגיע למקום. הופעל נוהל חירום של פח"ע (פיגוע חבלה עוין)".

"פתאום, בלי שום תכנון מוקדם של מערכת כיפת ברזל (שמחשבת את זרמי הרוח האפשריים וכו''), מגיעה רוח ממזרח - רוח חזקה שאין לנו מושג מאיפה באה, ושולחת את הטיל מערבה אל תוך הים. כולנו היינו בהלם. קמתי וצרחתי ''יש אלוקים! יש אלוקים! יש אלוקים!''. ראיתי את הנס הזה בעיניים. לא סיפרו לי, לא דיווחו לי. אני ראיתי את יד ה'' בועטת בטיל אל הים. הבחורים הדתיים שהיו איתי באותו מקום, לא הבינו על מה הסערה שלי, הרי ברור להם שהכל משמים, ובגדר נס. כמובן שזה לא דווח מטעמי ביטחון שדה (לכן לא מצוין מועד), אבל מספיק לראות את הנסים שכן רואים בעיניים בשטחים הבנויים, כדי להבין שיש אלוקים".

"רצתי לאחד החיילים הדתיים ששירתו איתי באותו מקום, וביקשתי להניח תפילין. קיבלתי על עצמי להתחיל לשמור שבת, וזאת הייתה השבת הכי טובה שהייתה לי עד היום".

"הייתי נרגש מאוד, ואפילו דמעה של התרגשות זלגה מעיניי", כותב שקד, ומסיים:

"אשריך", אמרתי לו. "שזכית לראות את האירוע, ושזכית להבין שהוא מאת ה''".

התגובות ברשתות החברתיות סערו תחת אמיתות הסיפור, והם הציפו את דף הפייסבוק של שקד בשאלות, שהשיב כמיטב יכולתו, מבלי יכולת למסור פרטים אישיים מעבר לאלו שנכתבו בסיפור, משום רגישות העניין.


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב
 

זכות לימוד התורה בנוסח תימן ושימור המסורת והחייאת מורשת תימן
תעמוד לתורמים היקרים נאמני עדת תימן לברכה והצלחה ישועה ורפואה ומילוי כל משאלה.

תרום בשמחה ללימוד ילדי תימן

להפקיד או העברה בנקאית לחשבון הת"ת: מבשר טוב, בנק מרכנתיל, סניף גאולה 635 ירושלים. מספר חשבון 55631


לפרטים נוספים להתקשר לטלפון  050-4148077  תזכו למצוות עם שפע ברכה והצלחה.

אם יש בקשה מיוחדת לתפילת הילדים שלחו הודעה. אפשר גם בווטסאפ 054-2254768

מתימן יבוא הישיבה המרכזית לבני עדת תימן. ירושלים רחוב תרמ"ב 6. טלפון: 02-5812531    דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com פקס: 077-4448207 חשבון בנק הדאר: 4874867
מבשר טוב - ת"ת לבני עדת תימן רחוב יחזקאל 46 ירושלים. גני ילדים רחוב ארץ חפץ 112 כניסה ב ירושלים.  
 

דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים