אני מעוניין לתרום  |  כך התחלנו את המדרש התימני  |  הגאון הרב ששון גריידי זצ"ל  |  אדיר ושדי וישב בתימנית  |  חומר מארכיון המדינה  |  donationforyemanit  |  ראש השנה וכיפור  |  ת"ת מבשר טוב  |  ילדי תימן  |  מדור פרשת השבוע  |  פרשת השבוע  |  ס ר ט י - ו י ד א ו  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  


יפוצו מעינותך חוצה
FacebookTwitter

      מאמר לפסח כולנו מסבין
דף הבית >> חגים ומועדים >> פסח >> מאמר לפסח כולנו מסבין
הלילה הזה כולנו מסבין
ט"ו בניסן מדי שנה, מליוני יהודים ברחבי העולם זה אלפי שנים, מתכנסים ועורכים את ליל הסדר.
את המצה זכר לחירות צריך לאכול בהסיבה ואם לא הסב, צריך לחזור אף לאחר ברכת המזון.
מה חשיבות ההסיבה? ועוד, איך אפשר להרגיש בן חורין, הרי אין סוף גזרות ושמדות ועינויים ופחדים. איקוויזיציה עלילות דם, מחנות השמדה בגרמניה, ברוסיה פחד מוות שומרי תורה.
המצווה עומדת לעולם. צריך לאכול דרך חירות.
אתה יורד למרתף חשוך, בליבך פחד מוות מה-ק.ג.ב או משלוחי האינקוויזיציה, אך אתה לא פטור מהסיבה. כי החירות אינה המצב הפיזי אלא האמת וההרגשה הפנימית. אתה יכול לשבת בכלא ולהיות בן חורין.
ר' יוסף יצחק מליובאוויטש נלקח לחקירה ברוסיה וסרב לשתף פעולה. החוקר שלף אקדח הכניס כדור לקנה והצמיד את האקדח לראשו של היהודי ואמר לו הכלי הזה הצליח לשכנע גיבורים רבים, כדאי לך לשתף פעולה.
ענה לו הרבי, אקדח יכול להרתיע מי שיש לו עולם אחד ואלים רבים, אבל מי שיש לו א-ל אחד ושני עולמות – אין ה'צעצוע' הזה מפחיד כלל.
לגוי יש הרבה אלים על כן יכול לעזוב אחד ולדבק בשני כי כולם שווים. לנו יש רק אל אחד ללא תחליף אין אנו יכולים לעזוב אותו. מאידך יש לנו שני עולמות, אם אצא מהעולם הזה אכנס לעולם שכולו טוב.
יהודי נדרש לחיות את האמת בלי פשרה. אתה חייב להסב דרך חירות תרגיש בן חורין כי זו האמת.
על מה נדרשים אנו מדי שנה להרגיש בני חורין.
כלא ברוסיה. בכלא קבורים בתנאים קשים ללא תקווה לצאת.
כיבוי אורות כולם שמחים לנוח מהעבודה נרדמים מהר. אחד האסירים לא נרדם לפתע מבחין באסיר מבוגר שקם ממיטתו לוקח חבילה והולך אל חדר צדדי. למחרת האסיר שוב נשאר ער ושוב רואה אותו נכנס לחדר. קם בשקט והציץ אל תוך החדר. ראה אותו מוריד בגדי האסיר ולובש בגדי גנרל עטור מדליות. זוקף קומתו השחוחה וצועד בביטחון בחדר מחלק פקודות בתקיפות, מצדיע כמו גנרל אמיתי. סיים את ההצגה החליף בגדים. האסיר הנחבא מיהר לחזור למיטה.
למחרת שאל את המתחפש מה ההצגה שאתה עושה כל לילה.
לאחר שנרגע מזה שנתגלה סודו הסביר לאסיר שהוא גנרל גדול בצבא, אך העלילו עליו עלילת שקר והוא נשלח לסיביר. הוא מאמין שהשקר יתגלה והוא יחזור לתפקידו כגנרל, אך הוא פוחד שעם הזמן החולף הוא ירגיש כאסיר עלוב ולא יוכל למלא את תפקידו כגנרל, על כן מדי לילה לובש את בגדי הגנרל לזכור מי הוא באמת כדי שכאשר יגיע הזמן ויחזור לתפקידו יוכל לחזור למעמדו הראוי לו.
עם ישראל בגלות ובשפלות ויש סכנה שיחשבו שזה מצבינו האמתי לעולם. על כן מדי שנה נאספים אנו כבני חורין לזכור מי אנחנו ולשבת בהסיבה כבני מלכים, בלי להתייחס למצב הזמני של הפחד והרדיפות. יודעים אנו שבקרוב מאד, תתגלה האמת ויכירו כולם שאנו העם הנבחר, בני מלכים, אור לגויים ויהיו שרים אומנייך וכו', בבי"א.
Bookmark and Share
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 

זכות לימוד התורה בנוסח תימן ושימור המסורת והחייאת מורשת תימן
תעמוד לתורמים היקרים נאמני עדת תימן לברכה והצלחה ישועה ורפואה ומילוי כל משאלה.

תרום בשמחה ללימוד ילדי תימן

להפקיד או העברה בנקאית לחשבון הת"ת: מבשר טוב, בנק מרכנתיל, סניף גאולה 635 ירושלים. מספר חשבון 55631


לפרטים נוספים להתקשר לטלפון  050-4148077  תזכו למצוות עם שפע ברכה והצלחה.

אם יש בקשה מיוחדת לתפילת הילדים שלחו הודעה. אפשר גם בווטסאפ 054-2254768

מתימן יבוא הישיבה המרכזית לבני עדת תימן. ירושלים רחוב תרמ"ב 6. טלפון: 02-5812531    דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com פקס: 077-4448207 חשבון בנק הדאר: 4874867
מבשר טוב - ת"ת לבני עדת תימן רחוב יחזקאל 46 ירושלים. גני ילדים רחוב ארץ חפץ 112 כניסה ב ירושלים.  
 
 
דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים