אני מעוניין לתרום  |  כך התחלנו את המדרש התימני  |  הגאון הרב ששון גריידי זצ"ל  |  אדיר ושדי וישב בתימנית  |  חומר מארכיון המדינה  |  donationforyemanit  |  ראש השנה וכיפור  |  ת"ת מבשר טוב  |  ילדי תימן  |  מדור פרשת השבוע  |  פרשת השבוע  |  ס ר ט י - ו י ד א ו  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  


יפוצו מעינותך חוצה
FacebookTwitter

      באנו חושך לגרש מאמר לתימנים
דף הבית >> חגים ומועדים >> חנוכה >> באנו חושך לגרש מאמר לתימנים
באנו חושך לגרש - המלחמה לא נסתיימה.

זכינו ולאחר אלפיים שנות גלות, עם ישראל חזר לאדמתו.
המוני העולים ובמיוחד התימנים יראים ושלמים עלו לציון לחונן עפר הארץ להמשיך את שליחות העם היהודי בארצנו הקדושה.
אך כאן חיכו להם אנשי הממסד הכפרני מנהיגי המדינה המשכילים המתיוונים, הפועלים להקים מדינה על פי תרבות יוון. שאיפתם להיות עם חופשי בארצנו, חופשי מתורה וממצוות.

העולים פוזרו במחנות ואוהלים, הילדים נלקחו לקיבוצים ולבתי ספר חילונים. השפילו את ההורים ורמסו את התורה ואת השבת בכח החוקה הנעורה מתורה, המשטרה ובית המשפט.
היה נראה כי המתייוונים מנצחים, כי יראי ה' מעטים ואין קולם נשמע והממסד והמשפט והחוקים כמנהג הגויים. אלפים ורבבות עזבו את התורה והלכו אחרי תרבות הגויים ממשיכי היוונים. חילולי שבת שירים ומחולות מעורבים, ספורט לימוד מדעים ופילוסופיה יוונית, וכבר היינו ככל הגויים עם גנבים ופושעים. ראש הממשלה דאז ב.ג. יון, אמר בעוד כמה שנים כבר לא יהיו דתיים במדינה.
אך היו שרידים יראי ה', הם הם ממשיכי המכבים הגיבורים. חשו להציל את העדה הקדושה לעמוד בפרץ לעצור המגפה, ולקיים את התורה. הקימו ישיבות ומוסדות ללימוד התורה, מחנות קדושים להבדל מן הטועים התועים, ללכת בדרכי אבות קדושים וטהורים.
חלפו השנים ובארץ גדל דור חדש על חשכת תרבות יוון חיים ככל הגויים. אך הנה החלו בודדים ואחריהם רבים להמשך אל אור התורה וחיי היהדות העתיקה. החלטה גמלה בליבם אני יהודי, אני שייך למחנה נאמני ה'. התחילה תנועת התשובה, צעירים משנים דרכי חיים ועולים להצטרף למחנה המכבים. התרבו מוסדות התורה ובתוכם מתימן יבוא ות"ת מבשר טוב, לקבל הנערים להראות להם את האור שבתורה. לעלות על דרך האמת העולה בית ה'. להקים בית יהודי לחנך הבנים והבנות בדרכי אבות, אשריהם ואשרי חלקם.
כואב לנו, אך לא כולם זכו. יש עדיין אחים יקרים, רבים וטובים יודעים ומעריכים את דרך האבות הקדושים, מאמינים בחי העולמים, אך שבויים בשגרת החיים של תרבות היוונים. משועבדים לצלמים ולמכשירים לסרטים ובילויים, אין להם זמן לתורת חיים.
ישיבת מתימן יבואמבלי להתבונן בהיותם בחשכת יוון, הם מדליקים את הנרות והם חוגגים את ניצחון האור על החושך... בו הם נמצאים.

מתתיהו קרא: מי לה' אלי.
יהודי היודע את האמת ומאמין באלוהי ישראל, שייך למחנה הקדוש, עם הנצח, אור לגויים. כל שעליו לעשות להחליט לחיות כיהודי מאמין. להתקרב אל הנאמנים ולהתרחק ולהתנתק מתרבות יוון המנסה לכבוש את העם היהודי. להצטרף ללוחמים הגיבורים ממשיכי המכבים, בשמירת שבת כשרות וקיום המצוות ולברך ולהודות שלא עשני גוי.
בהצלחה.
 
 

זכות לימוד התורה בנוסח תימן ושימור המסורת והחייאת מורשת תימן
תעמוד לתורמים היקרים נאמני עדת תימן לברכה והצלחה ישועה ורפואה ומילוי כל משאלה.

תרום בשמחה ללימוד ילדי תימן

להפקיד או העברה בנקאית לחשבון הת"ת: מבשר טוב, בנק מרכנתיל, סניף גאולה 635 ירושלים. מספר חשבון 55631


לפרטים נוספים להתקשר לטלפון  050-4148077  תזכו למצוות עם שפע ברכה והצלחה.

אם יש בקשה מיוחדת לתפילת הילדים שלחו הודעה. אפשר גם בווטסאפ 054-2254768

מתימן יבוא הישיבה המרכזית לבני עדת תימן. ירושלים רחוב תרמ"ב 6. טלפון: 02-5812531    דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com פקס: 077-4448207 חשבון בנק הדאר: 4874867
מבשר טוב - ת"ת לבני עדת תימן רחוב יחזקאל 46 ירושלים. גני ילדים רחוב ארץ חפץ 112 כניסה ב ירושלים.  
 

דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים