אני מעוניין לתרום  |  כך התחלנו את המדרש התימני  |  הגאון הרב ששון גריידי זצ"ל  |  אדיר ושדי וישב בתימנית  |  חומר מארכיון המדינה  |  donationforyemanit  |  ראש השנה וכיפור  |  ת"ת מבשר טוב  |  ילדי תימן  |  מדור פרשת השבוע  |  פרשת השבוע  |  ס ר ט י - ו י ד א ו  |  

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  


יפוצו מעינותך חוצה
FacebookTwitter

      איך לנצח במאבק הנצחי
דף הבית >> פרשת השבוע >> מדור פרשת השבוע >> פרשת וישלח יעקב >> איך לנצח במאבק הנצחי

איך לנצח במאבק הנצחי

ויאבק איש עמו עד עלות השחר

האיש זהו שרו של עשיו, אשר ניסה לנתק את יעקב אבינו מהדבקות בה'. המאבק היה רוחני והשקפתי של קושיות והוכחות וכפירה. בהאבקו עמו העלו אבק. אבק יוצר מסך ומפריע לראות את ה' בבהירות. אך יעקב עדיין היה דבק בה' בבחינת שיוויתי ה' לנגדי תמיד.
המלאך לא וויתר ונלחם כל הלילה כי בלילה בחושך והמלאך חשב שיש לו סיכוי לנצח. האבק הגיע עד כסא הכבוד רומז לכך שהתווכחו על דברים נשגבים מסודות הבריאה והגיעו עד כסא הכבוד. בכסא הכבוד נגמר המאבק כי דמותו של יעקב אבינו חקוקה תחת כסא הכבוד. כאן הבין המלאך שאין לו סיכוי לנצח את יעקב כי חקוק פירושו חצוב באבן כלומר קבוע ולא נמחק.
לימוד גדול עבורנו. כאשר רואה יצר הרע כי האדם קיבל עליו בהחלטה גמורה לקיים מצווה, יצר הרע לא ילחם בו יותר.
אין אדם דוחף קיר כי יודע שאין לו סיכוי. אבל אדם ידחוף מכונית כי יש סיכוי. אם אדם יאמר אולי אלמד מחר יצר הרע ילחם בו. אבל אם יקבל בהחלטה גמורה כמו שאברהם נשבע הרימותי ידי לאל עליון וכו' וכן דוד המלך אמר נשבעתי ואקיימה לשמור משפטי צדקך. וכמו החשמונאים שהיה ברור להם שאין ברירה וחייבים להלחם זכו לסייעתא דשמייא גדולה ובכך הצליחו.

לכן עלינו לקבל החלטות גמורות. לכן גם אומרים, שכאדם מקבל עליו מצווה או הנהגה יתחיל עם דבר קטן או ההתקדמות קטנה כי בזה יוכל לקבל עליו באופן מוחלט ויש סיכוי 
יצר הרע לא ילחם איתו כי יראה שהדבר מוחלט בליבו.
עמלק גימטריה ספק. כי עמלק מכניס ספק בלב ויצה''ר מגיע להילחם ולנסות לאבד את האדם.

אפשר להוסיף כי המאבק נפסק כי הבין המלאך שעצם המאבק עם יעקב חקק את דמות יעקב תחת כסא הכבוד כי דבקות יעקב בה' למרות נסיונות הכפירה של המלאך זהו עצמו כסא כבוד ושבח לה' שיש ברייה בעולם שדבוקה בה' ללא חת וללא ספק. על כן נכנע המלאך כי בעצם פעל המלאך נגד עצמו על כן נכנע.

ובדומה לכך יעקב אמר לעשיו עם לבן גרתי והוא רימה אותי ורצה לאבד אותי ובזכות זאת תראה את המשפחה שזכיתי בלי עין הרע וראה את העושר. אם תלחם בי גם ממך אתעשר. וכן בני לבן אמרו בטענה לאביהם שבגלל שאביהם הציק ליעקב עשה את כל הכבוד הזה.

אם אדם דבק בה' ובתורה ובאמת, כל הנלחמים בו ובאמונתו יוסיפו לו כוחות ושפע.לדף הבית


 
 
 

זכות לימוד התורה בנוסח תימן ושימור המסורת והחייאת מורשת תימן
תעמוד לתורמים היקרים נאמני עדת תימן לברכה והצלחה ישועה ורפואה ומילוי כל משאלה.

תרום בשמחה ללימוד ילדי תימן

להפקיד או העברה בנקאית לחשבון הת"ת: מבשר טוב, בנק מרכנתיל, סניף גאולה 635 ירושלים. מספר חשבון 55631


לפרטים נוספים להתקשר לטלפון  050-4148077  תזכו למצוות עם שפע ברכה והצלחה.

אם יש בקשה מיוחדת לתפילת הילדים שלחו הודעה. אפשר גם בווטסאפ 054-2254768

מתימן יבוא הישיבה המרכזית לבני עדת תימן. ירושלים רחוב תרמ"ב 6. טלפון: 02-5812531    דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com פקס: 077-4448207 חשבון בנק הדאר: 4874867
מבשר טוב - ת"ת לבני עדת תימן רחוב יחזקאל 46 ירושלים. גני ילדים רחוב ארץ חפץ 112 כניסה ב ירושלים.  
 

דוא”ל: email: mtyavo@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים